VISUMAX Robotic
Az első robot-asszisztált
prémium kezelés Magyarországon
FONTOS FIGYELMEZTETÉS! TELEFONOS CSALÓK ÉLNEK VISSZA A FOCUS MEDICAL NEVÉVEL
ISMERETLEN CSALÓK A FOCUS MEDICAL NEVÉBEN, TELEFONON ÉS A FACEBOOKON SZÜRKEHÁLYOG ELLENI GYÓGYSZERT KÍNÁLNAK MEGVÉTELRE. A Focus Medical felhívja a figyelmet arra, hogy nem árusít telefonon semmilyen gyógyszert, vagy étrendkiegészítőt, illetve senkit nem bízott meg ilyen tevékenységgel. Felhívjuk figyelmüket, hogy ilyen engedélyezett gyógyszer nem létezik, az ilyen ellenőrizetlen forrásból származó készítmények fogyasztása akár egészségére káros is lehet! Kérjük ne adják meg adataikat és ne vásároljanak ilyen terméket!
Az újszülött érkezése minden anya és apa számára izgalmas élmény. A szülők kíváncsian vizsgálgatják, figyelik babájukat, és a környezetük is számtalan kérdéssel bizonytalaníthatja el őket: vajon eleget eszik? Eleget alszik? Minden rendben van vele? Lát normálisan?
Annak ellenére, hogy a magzat már az anyaméhben is képes a fényt érzékelni és megkülönböztetni a többi ingertől, az újszülött látása még igencsak kezdeti állapotban van a világra jövetelkor. A retina, vagyis az érzékelést végző ideghártya csapsejtjei ekkor még fejletlenek, ezért a csecsemők színlátása még fejletlen: színeket lát ugyan, de az árnyalatokat nem tudja megkülönböztetni. Ezért például csak később passzol a babákhoz a legtöbb szülő által favorizált sok pasztellszín, hiszen kezdetben ezek árnyalatait egy kisbaba nem is érzékeli külön színeknek. Feleslegesen költünk tehát vagyonokat púderrózsaszín és halovány türkiz tapétákra. Általánosan elfogadott nézet, hogy a csecsemő a kontrasztokat tudja jól megkülönböztetni. Az emberi arcból is leginkább a haj és az arc határvonalát figyeli. Nem a szemedbe fog először nézni, hanem melléd, mert ott lát éles kontrasztokat.
A látás mint érzékelési folyamat nagy része az agyban történik, hiszen a kép ott alakul ki az összegyűjtött ingerületekből, tehát ez egy tanult folyamat is részben, és ezért időt igényel a begyakorlása. Maga a térlátás is a két szem eltérő képén alapszik, tehát a két szemet együtt kell mozgatni. Ez nekünk magától értetődő, viszont a csecsemők között gyakran előfordul, hogy időnként kancsalítanak, mert nehezen hangolják össze szemeinek a mozgását. Két hónapos korig ez normálisnak mondható, utána viszont orvoshoz kell fordulni, ha továbbra is észleljük ezt a jelenséget.
Hiába áll használatra készen a szemlencse, ha a fókuszálást lehetővé tevő izmok még fejletlenek. Körülbelül két hónap kell ahhoz, hogy ezek az izmok megfelelően lássák el a feladatukat, és a csecsemő megtanuljon a megfelelő távolságra fókuszálni. Amíg ez nem történik meg, addig a csecsemők nem láthatnak élesen, vagy legfeljebb csak egy bizonyos távolságra. Egyes szakértők szerint ez a távolság csak 20-30 cm, mások mást mondanak. Az viszont tény, hogy ahogyan a fényképezőgép is tud éles képet alkotni, ha kicsi a blende nyílása, úgy a csecsemő is láthat élesen, ha megfelelőek a fényviszonyok, és összeszűkül a pupillája. Kevés fény esetén viszont nehezen különbözteti meg a részleteket, ez a képesség is csak a második hónap után alakul ki. Ekkor kezdi érzékelni az emberi arcok részleteit, ismeri fel a szüleit és a család többi tagját.