ÉLES LÁTÁS MÁSODPERCEK ALATT!
VISUMAX típusú műtéteink mellé 180.000.- Ft értékű
kedvezménycsomag vehető igénybe 2 szem kezelésénél!
Prémium lézeres látásjavítás a Focus Medicalnál
Sokan még mindig félnek a lézeres szemműtéttől? Ez elfogadható, hiszen talán egy kicsit tényleg ijesztően tűnik. Hála az internetnek és a Google-nak ma már nem tart sokáig utánajárni, hogyan is zajlik az ilyesmi? Le is rövidítjük az időt, mutatjuk a következő három tévhitet, aminek az olvasó már nem fog bedőlni! Írtunk már egy bejegyzést a témában, és aki olvasta, előző bejegyzésünket a témában, már ismeri a hosszú felépülési idővel, a presbyopiával és a cilinderes szemmel kapcsolatos tévhiteket. Most bemutatunk még hármat, hogy senki se féljen a lézertől.
Az emberek nagyon sokféle dolgot elkerülnek azért, mert fáj. Például nem szívesen mennek el fogorvoshoz, nem szeretnek nehéz munkát végezni, vagy felsértett bőrrel hagymát pucolni. Ezért ha igaz lenne, hogy a lézeres szemműtét fájdalmat okoz, érthető lenne a félelem, azonban a mélyen gyökerező tévhittel ellentétben a lézeres látásjavítás egyáltalán nem fájdalmas. Mivel a lézer a szaruhártya alsóbb, érzéketlenebb részeiben dolgozik, a kezelés közben egyáltalán nem érezhetünk fájdalmat. Sőt, a FEMTO típusú eljárások esetében pedig még a kezelés után sem fájhat semmink. Ha valaki még mindig nem lenne biztos abban, hogy a lézeres szemműtét nem fáj, tudnia kell azt is, hogy az orvosok a műtét előtt szemcseppel érzéstelenítik a szemet, ezzel is kényelmesebbé téve a beavatkozást.
Ha már egyszer az ember belevág valamibe, akkor szinte mindig a végleges megoldást keresi. Ha mondjuk eltörik egy padlólap a fürdőszobában, nem ragasztgatjuk vissza mindig a leváló darabokat, hanem inkább kicseréljük az egészet. Ezért feltehetően a lézeres szemműtéttől is azt várjuk - jogosan -, hogy ha már pénzt és időt áldozunk rá, legyen tartós, lehetőleg végleges az eredmény. Szerencsére jó hírrel szolgálhatunk, mert az, hogy a kezelés után visszaromlik a szem, az egyik legnagyobb tévhit. A lézer ugyanis a szem felszínén, a szaruhártyán végzi el a korrekciót, a szaruhártya pedig magától nem változik. A szem öregedése és a rugalmasságának csökkenése, vagy egy például nem kezelt cukorbetegség, vagy más elváltozás persze befolyásolhatja a látást, de a műtét eredménye nem változik.
Hatalmas tévedés. Ismerős ugye a Pató Pál szájába adott kelletlen – állítólag tipikusan magyar – mondat? „Ej, ráérünk arra még!” A következő kérdés az, hogy ki mennyire ér rá. Egydioptriás fénytörési hibánál már szemüvegre van szükség, sőt még csak nem is lehet autót vezethetni nélküle. Az 1 dioptria nem tűnik soknak (biztos ismersz olyat is, akinek ötös a lencséje), na de mégsem lehet jól látni nélküle! Éppen ezért a lézeres szemműtét egy dioptria alatt is elvégezhető! Remélhetőleg így, a bejegyzés végére érve az olvasó az újabb három tévhittől való megszabadulás után egyre kevésbé tart a lézeres látásjavítástól. Csak így tovább!